O nas

Sklep z herbatą otwarto przy ulicy Szerokiej 20 w Żorach w lipcu 2001 roku, gdzie później pojawił się stolik, by można było, przy herbacie, usiąść i odpocząć od zgiełku świata.11 lat później powstała herbaciarnia, jako dopełnienie sklepu, gdzie przez 12 lat oba miejsca wzajemnie przenikały się aromatami herbaty, kawy, korzeni i domowego ciasta. Herbaciarnia zakończyła swoją działalność w marcu 2024 roku, ustępując miejsca dla sklepu.

Herbaciarnia

W miejscu, gdzie czas zwalniał swój bieg odbyło się wiele dobrych spotkań, przyjaznych rozmów znanych i nieznanych sobie ludzi. Można było usiąść, unikając wiecznej pogoni, dzięki czemu herbata smakowała lepiej, a rzeczy zwykłe i codzienne nabierały blasku.
Herbaciarnia po 12 latach ustąpiła miejsca dla sklepu…

Produkty

Naszą inspiracją jest las, łąka i ogród i wszystkie ich obrazy malowane wiosną, latem, jesienią i zimą. Doceniamy każdy czas, jego piękno i smak. W tym miejscu można również nabyć wszelkie sprzęty i dodatki służące domowej herbacie i kawie, w dobrym gatunku i dobrej cenie. Nabyte zaś cuda, potrafimy z szykiem i smakiem zapakować dla Waszej i naszej przyjemności.

Kawy

Nasze kawy nie są aromatyzowane syropami. Ziarna nabierają aromatu w trakcie palenia, podczas którego są nakrapiane olejkami.

Ekologia

Większość naszych produktów pakujemy w papierowe, ekologiczne torby. Część opakowań w których dostajemy towar otrzymuje drugie życie dzięki sprawnym rękom naszych pracowników, którzy przetwarzają je na pudełka na prezenty, a dekorujemy je sezonowymi, suszonymi naturalnymi ozdobami.

Pani Janeczka

Ciepła i serdeczna, o herbacie wie wszystko. To ona zapełniła starą parterową kamieniczkę antykami i przedmiotami z duszą, tworząc sklep i herbaciarnię.

Potrzebujesz pomocy?

Masz pytania odnośnie naszych produktów bądź usług? Szczegóły jak się z nami skontaktować znajdziesz w zakładce KONTAKT.